Pony školička

Pro nejmenší zájemce o koníky a ježdění jsme zahájili provoz pony školičky.

Prozatím je dětem k dispozici poník Dáček.

Školička je určena dětem od 4 let věku. Jedná se o individuální jezdecké lekce, přičemž jedna lekce trvá 30 minut, cena lekce je 150,- Kč pro začátečníky. Děti se nejprve učí rovnováze na poníkovi v kroku a klusu na lonži na madlech (držadla), později v sedle. Jakmile malý jezdec zvládne tyto základy a osvojí si správný sed, přichází na řadu výcvik v hale, kde se učí základním pomůckám při vedení koně po jízdárně. Po získání jistoty a stability je potom možné začít s výukou cvalu.

Lekce jsou vedeny zkušeným trenérem nebo instruktorem jezdectví s platnou licencí České jezdecké federace a s bohatými zkušenostmi s výcvikem jezdců všech věkových skupin. Máme zkušenosti s výcvikem jak úplných začátečníků, tak i jezdců zkušených, kteří se již účastní závodů a sbírají medaile v nejvyšších soutěžích, jako např. mistrovství České republiky dětí na pony.Intenzita výcviku je individuální - dle dohody, dítě je možno na poníkovi jen "povozit", s tím, že jej cvičitel vodí, nebo může jít opravdu o výuku ježdění, kdy je dítě dle jeho fyzických schopností pomalu a nenásilně vedeno ke správnému sedu a dávání pomůcek.

Více informací získáte na tel.: 605 500 974, popř. e-mail: kata.slezakova@gmail.com

 

Jak se k nám dostanete?

OD BRNA, ČERNÉ HORY, BLANSKA - po státní silnici I/43, odbočovací pruh vlevo na "Voděrady", projedete celou obec, a cca 400 metrů za obcí Voděrady po pravé straně uvidíte jezdecký areál.

OD SVITAV, LETOVIC, BOSKOVIC - po státní silnici I/43, odbočka doprava na "Voděrady", projedete celou obec, a cca 400 metrů za obcí Voděrady po pravé straně uvidíte jezdecký areál.

Z LYSIC, KUNŠTÁTU, DRNOVIC - projedete obec Drnovice, směr Voděrady, ještě před příjezdem do Voděrad, tedy mezi obcemi Drnovice a Voděrady, po levé straně uvidíte jezdecký areál

Co s sebou na jezdeckou lekci?

  • boty s hladkou podrážkou
  • neklouzavé kalhoty - dlouhé nohavice, legíny
  • PŘILBA - pokud zatím nechcete pořizovat jezdeckou helmu, je třeba použít helmu cyklistickou, bez přilby není možné absolvovat jezdeckou lekci ani svezení na poníkovi
  • pokud chcete po jezdecké lekci poníka odměnit, doneste mu mrkvičku, jablíčko, kostkový cukr, nebo suché rohlíky (ty musí být opravdu dobře usušené, tvrdé a křupavé :-))

 

 

 

Můžete nás kontaktovat i přes tento formulář

Anketa

Už jste absolvovali lekci v naší pony školičce?

Ano (1 296)
38%

Ne (2 103)
61%

Chystáme se (54)
2%

Celkový počet hlasů: 3453